Catering

Finger Food

Royal Plate - Restaurant & Catering HTML Template

czym jest finger food?

Finger to po angielsku palec - natomiast Finger Food to żywność jedzona palcami zamiast sztućcami. Idea jednak jest dużo szersza ponieważ dotyczy również specjalnej formy podania dań na tzw. jeden kęs.

W niektórych kulturach większość potraw jest spożywana rękami. Przykładowo w kulturze japońskiej spożywanie potraw rękoma jest charakterystyczne dla posiłków jedzonych poza domem.

W naszym wykonaniu małe porcje dla Twoich gości to wyśmienita okazja do małych kulinarnych przyjemności dla smaku oraz dla oka.

Finger Food

przyjemność w jednym kęsie

na słodko i słono

finger food

Finger food na słodko umożliwia skomponowanie pysznego, ciekawego i spektakularnego deseru. Najlepszą formę mogą zapewnić malutkie kruche babeczki - sposoby ich nadziania możemy komponować dowolnie. Kawałeczki owoców nadziane na wykałaczki, również są świetnym rozwiązaniem vs. grube plastry lub całe owoce. Pomożemy dobrać dla naszych Klientów najlepsze i najwłaściwsze przekąski dla danego wydarzenia oraz planowanych gości.

Polskie koreczki to idealny przykład finger food na słono. Jednym z najpopularniejszych dań tego typu na przyjęciach jest roladka z łososia w cieście szpinakowym. Roladkę można również przygotować z sezonowych warzyw lub z cukinii czy bakłażana, zawijając w jego plastry dowolne dodatki. Kanapki, które nam najlepiej smakują również warto przygotować w formie finger food na słono - z tych samych składników skomponujemy smukłą tartinkę. Finger food na słono to wyśmienita alternatywa dla nudnych domowych przekąsek. Pomożemy Ci stworzyć niezapomniany klimat wydarzenia przez kulinarne uniesienia Twoich gości.